محصولات

  • صنایع پمپ سازی
  • صنایع خودروسازی
  • صنایع ماشین سازی
  • صنایع هیدرولیک
  • صنایع سنگین
  • صنایع راه سازی

صنایع پمپ سازی

تمامی بوش یاتاقان های بی متال تولیدی این شرکت در این صنایع از متریال های فولاد ST37 در لایه بیرونی و آلیاژ برنز سرب دار در لایه درونی تشکیل شده اند که بدلیل استفاده از تکنولوژی جوش انفجاری در اتصال دو آلیاژ در بوش بصورت یکپارچه و غیرقابل انفصال است. مشخصات فنی و تصاویر تعدادی از بوش یاتاقان ها و رینگ ها ی سایشی بی متال تولیدی شرکت فولاد برنز شمالغرب به شرح ذیل می باشد:
بوش یاتاقان های تولیدی شرکت فولاد برنز برای این پمپ ها بصورت تری متال می باشد بطوریکه علاوه بر استفاده از متریال ST37 در لایه بیرونی و آلیاژ برنز سرب دار در لایه درونی بوسیله آبکاری یک لایه کروم نیکل نیز روی آن ها اعمال می گردد تا همانند بوش یاتاقان های بی متال دارای کارایی فوق العاده مناسب بوده و علاوه بر آن در برابر خوردگی نیز مقاوم باشند.
همچنین در این موارد باعث می گردد که این نوع بوش یاتاقان های تری متال علاوه بر داشتن کیفیت و کاربرد برابر و یا مناسب تر در مقایسه با بوش های تمام برنزی و یا استیل، دارای قیمت کمتر نسبت به آن ها نیز باشد.

صنایع خودروسازی

شرکت فولاد برنز شمالغرب جهت تولید بوش یاتاقان های مصرفی دراین حوزه با شرکتهای بزرگی که در این صنعت مشغول به فعالیت هستند شروع به همکاری نمود که حاصل اینکار منجر به تولید قطعات ذکر شده ذیل گردید. این قطعات شامل: بوش پایینی سگدست – بوش شغالدست – بوش رزوه داره – بوش داخل دنده هززه گرد – بوش کفشک ترمز – بوش داخل دنده هرزگردمیانی و بوش پایه بوستر می باشد.

صنایع ماشین سازی

شرکت ما از ابتدای تاسیس به دلیل انجام فعالیت های صنعتی و هم خانواده بودن نوع فعالیت ها، همکاری بسیار نزدیکی را با کمپانی های برزگ ماشین سازی در تبریز آغاز نمود که حاصل این همکاری تولید انواع بوش یاتاقان های مصرفی مورد استفاده در این ماشین آلات، آنهم بصورت بی متال بوده است.
از جمله قطعات تولیدی بی متال این شرکت در زمینه ی ماشین آلات صنعتی شامل مواردی همچون بوش 566- بوش 062 – بوش 100 – بوش 114 – بوش 113 – بوش 059 – بوش 058 – بوش 090 – بوش 119 – بوش 120 – مهره 104 – نیم مهره 189 – دنده 049 – پین 406 – بوش فلنج دار 117 می باشد.
همچنین بسیاری از موارد دیگر نیز تولید گردیده اند که به دلیل تنوع بالا، معرفی تمامی آنها مقدور نمی باشد.

صنایع هیدرولیک

شرکت فولاد برنز شمالغرب بدلیل اینکه قابلیت بی متال کردن (لایه بیرونی فولاد و لایه درونی آلیاژ برنز با متریال استاندارد) قطعات دوار تا قطر داخلی 800 میلی متر را دارا می باشد. در زمینه تولید این نوع قطعات همکاری تنگاتنگی را با تعدادی از کارخانجات تولید پرس های هیدرولیکی دارد که حاصل این همکاری تولید قطعاتی با قطرهای داخلی 292، 295، 178، 211، 134، 217، 320 میلی متری و انواع متنوع دیگری است.

صنایع سنگین

ساخت و ساز ساختمان های بزرگ، سدها و نیروگاه ها، تولیدات شیمیایی و پتروشیمی و صنایع نفت و گاز، کارخانجات تولیدات آهن و سیمان و محصولات فضایی، تسلیحاتی و دفاعی جزئی از بازارهای موجود در صنایع سنگین می باشند. از جمله قطعات تولیدی این شرکت که مورد مصرف در صنایع دفاعی و تسلیحاتی است، قطعه بی متال قسمت سوخت رسان موتورهای جت می باشد.
همچینن با توجه به وجود این بازارها در صنایع سنگین می توان به راحتی تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده و حیاتی در این صنایع را شناسایی کرد که از جمله آنها انواع توربین ها و شیرآلات مورد استفاده در سدها و نیروگاه ها و صنایع نفت و گاز پتروشیمی است. در همین راستا شرکت فولاد برنز همکاری تنگاتنگی با تعدادی از شرکت های معتبر تولیدکننده انواع شیرآلات و توربین ها جهت تولید بوش یاتاقان های مصرفی آنها دارد. از جمله قطعات تولیدی شرکت ما در این زمینه شامل موارد ذیل می گردد:
مهره ماردون شیر هاول بانکر – بوش داخلی محرک شیر گلوب – بوش گیربکس اصلی تیپ 5 بوش بدنه گیربکس هیدرولیک تیپ V – بوش آببندی شیر پروانه ای طرح T – بوش یاتاقان پایینی برزگ شیر پروانه ای – بوش یاتاقان بالایی بزرگ شیر پروانه ای – بوش یاتاقان کوچک شیر پروانه ای – بوش یاتاقان های آببندی شیر پروانه ای طرح T – بوش بدنه گیربکس تیپ 4 – بوش یاتاقان آببندی بزرگ – بوش یاتاقان آببندی کوچک – بوش آببندی یاتاقان اصلی طرح T – یاتاقان درپوش شیر کنترل اتوماتیک – بوش کف سیلندر شیر کنترل – بوش یاتاقان آببندی شیر غلافی – بوش های داخل تبدیل و لوله بدنی شیر غلافی – بوش یاتاقان آببندی شیر غلافی – یاتاقان بالایی و پایینی محور شیر یک طرفه سوپاپی – بوش آببندی سیلندر شیر سوزنی – بوش یاتاقان کوچک و بزرگ شیر پروانه ای داکتیل – بوش کف سیلندر شیر کنترل و یاتاقان پایینی پایینی محور شیر یکطرفه سوپاپی.

فولاد برنز شمالغرب
تولید کننده قطعات بی متال

صنایع راه سازی

با توجه به وجود کارخانجات مهم و اساسی در این حوزه در ایران، شرکت فولاد برنز فعالیت خود رابرای تولید بوش یاتاقان مصرفی در این حوزه آغاز نموده که این کار موجب به همکاری فیمابین با این کارخانجات گردید. ازجمله قطعات تولیدی شرکت ما که در این حوزه می توان به آن ها اشاره کرد شامل: بوش های رولیک در ابعاد مختلف – بوش گیربکس – بوش شاتون – بوش سوپاپ – بوش P.T.O و بوش شفت ترمز می باشند.